Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy

Investice reaguje na potřebu podpory vzdělávání žáků ohrožených školním neúspěchem v reakci na nemožnost realizace prezenční výuky ve školách během pandemie covid-19.

Naše škola na Nedvědově náměstí se zapojila do projektu Doučování žáků, protože je pro nás prvořadé a důležité:

• my jsme tu pro Tebe, aby Tě vzdělávání bavilo, abys měl(a) chuť učit se nové věci, chceme předávat nové vědomosti a nechceme Tě trestat za to, že něco neumíš
  • je v pořádku a běžné, že každý žák neumí učební látku dokonale a není zapálen pro všechny předměty ve škole. Největší chybou v životě člověka je: bát se nějakou chybu udělat a utíkat před svými problémy a před tím, co nám nejde, to je závod, který není možné vyhrát
  • směr je důležitější než rychlost – můžeš pokračovat tak, jak ti to jde, nemusíš jet rychlíkem do cíle. Pokud potřebuješ pomalejší tempo, řekni si o něj – ale drž směr (cíl).
  • když změníš svůj názor na konkrétní předmět ve škole, tak se změní i ten samotný předmět. Např. když přestaneš věřit tomu, že je fyzika těžká, začne Tě tento předmět více bavit. Zkus to.
  • nejsi v tom sám (sama). Omezení a opatření vedla k tomu, že byly na jaře 2020 uzavřené školy, a po roce a půl se ukázalo, že zhruba 10 000 žáků ponese díky této době následky. Anebo taky nemusí, pokud se rozhodnou využít doučování.