Akce 3. B v týdnu 31.10 – 4. 11

Vážení rodiče,
v tomto týdnu si naše třída užila několik akcí.
O Halloweenu v rámci angličtiny již víte, následující den, 1. listopadu, jsme navštívili muzikálové představení Alenka v říši divů.
Byli jsme poprvé ve velkém a historicky významném divadle, proto jsme se připravili na jiné vystupování a většinou i dorazili ve velmi slavnostním oděvu. Představení bylo dlouhé, i přesto jsme vydrželi být ukáznění. Hlediště jsme si prohlédli, z balkonu viděli do orchestřiště na dirigenta Felixe Slováčka jr., hudebníky i sbor a mohli jsme obdivovat nádhernou výzdobu interiéru divadla. Na jeviště bylo dobře vidět, výborně jsme slyšeli nádhernou hudbou Vašo Patejdla i mluvené slovo.
Zpracování bylo novátorské, Alenka v lidském světě prožívala nezájem rodičů před svými narozeninami a nepochopení přátel, proto unikla do paralelního světa, kde se věci daly do pořádku, i když postavy prožívaly různé trampoty, boje samy se sebou i nepřátelskou Srdcovou královnou. Alenka sama nazvala říši divů zemí LADOPOCHODPU – tedy zemí Lásky, Dobra, POCHopení a ODPUštění. Děti si užívaly krásné pěvecké výstupy (za mne nejlepší výkon byl od Černé královny), trošku strachu, dost legrace, krásné kostýmy, zajímavé triky i hádanky. Pochopily, že přátelství a láska jsou nejdůležitější součástí života a kamarády lze najít kdekoli. Hlavní hrdinku hrála Anička Slováčková. Její role byla přesvědčivá. Bohužel fotografie je jen jedna a v přítmí divadla ne zrovna povedená. Musím děti pochválit za hezké chování v MHD.
V pátek 4. listopadu jsme se zúčastnili vydařené interaktivní besedy o zdravé výživě se zaměřením na ovoce a zeleninu. Při ní jsme si vyzkoušeli své znalosti, svůj odhad, tipovali jsme, ve kterém ovoci či zelenině je nejvíce vody či vlákniny. Dověděli jsme se zajímavé údaje o účincích ovoce a zeleniny na lidský organismus. Dostali jsme také dárek a knížku, ve které si své znalosti prověříme.

Měcháčková