Muzeum filmových herců 1. republiky

V prvním kalendářním měsíci roku 2023 žáci 9.A navštívili s třídním učitelem Petrem Böhmem a p. asistentkami Evou Trachtovou a Simonou Kubovou Muzeum herců 1. republiky v pražském Braníku. Převtělili se do mladých reportérů, kteří si připravili spoustu nosných otázek pro vedoucího a majitele expozice, pana Milana Wolfa. Hovořili jsme o hercích a herečkách slavné éry naší historie i o jejich zajímavých osudech (Adina Mandlová, Lída Baarová, Zorka Janů, Nataša Gollová, Oldřich Nový, Svatopluk Beneš,aj.)
Zajímavou součástí expozice byly i rozličné filmové kamery z dávných časů a desítky dobových filmových fotografií a plakátů našich i zahraničních filmů slavné éry. Zaujaly nás mj. filmové plakáty: Těžký život dobrodruha, Dívka v modrém, Eva tropí hlouposti či slavný americký velkofilm King Kong (1933).
Každý žák poté doma vytvořil vlastní reportáž na dané téma a odprezentoval ji v hodině slohového výcviku.