Muzeum filmových legend

Dne 16. 11. jsme v Praze navštívili muzeum filmových legend. Po příchodu do muzea jsme jako první prošli obchůdkem se suvenýry a následně jsme si odložili batohy a bundy do dětského koutku.
První filmovou legendou, kterou jsme spatřili, byl Shrek. Měřil přibližně 2,5 metru a vypadal stejně jako ve filmu. Dále jsme šli do oddělení s hororovými postavami. Byla tady např. sestra z hororu The Nun nebo třeba It. Hrála tady také strašidelná hudba, takže hororové oddělení naplnilo očekávání na 100%. Cestou k Disney postavám jsme procházeli kolem Avatara, Batmana, kapitána Ameriky a dalších významných postav z filmů. Když jsme dorazili k Disney oddělení, tak mě nejvíce zaujal Stitch z pohádky Lilo a Stitch. Dále mě zaujaly postavy z filmu Lví král a z Ledového království. Nesměli jsme zapomenout ani na Spidermana, se kterým jsme si udělali fotku. Po tom co jsme si prohlédli 1. patro, vydali jsme se podívat do druhého, ve kterém byli dinosauři z Jurského parku. Největší dinosaurus měřil přibližně 2,5 – 3 metry. Při odchodu jsem si ještě všimla kolekce figurek Harryho Pottera.
Při cestě do školy jsme se stavili v knihkupectví Krakatit, kde bylo k zakoupení mnoho komiksů a knih. Líbilo se mi také zakončení projektového dne v McDonaldu, ve kterém jsem si dala menu „2forU“ a McFlurry.
Tento den jsem si velmi užila a jsem ráda, že jsem si tento projekt vybrala.

Nela Švárová, 8.A