Sportovní den

Abychom plně využili naše nové hřiště, v pondělí 28.6června se konal „SPORTOVNÍ DEN“.

Turnaje ve stolním tenise se zúčastnilo 20 největších borců a 1 borkyně z celého 2. stupně. Vyřazovací systém turnaje nepromíjí žádné zaváhání, tak jsme byli svědky mnoha dramatických a kvalitních zápasů. Vše vyvrcholilo finálovým duelem mezi Janem Mészárosem z 9.B a Pavlem Chládkem z 6.A. První jmenovaný byl považován za favorita díky agresivnímu útočnému stylu se spoustou rotace a hladkému průchodu až do finále. O 3 roky mladší soupeř se však nenechal zahanbit a prezentoval se důslednou obranou a systematickým zpomalovaním hry, kterým vyrovnal výhodu soupeře. Od počátku se strhla lítá bitva, kdy oba soupeři prahli po vítězství a předvedli nevídanou bojovnost a taktickou vyspělost. Zaplněná tělocvična sledovala dech beroucí výměny. V prvním setu byl přesnější Pavel a získal jej 11:8. Druhý set dospěl k nesmírně dramatickému závěru, kdy se divákům tajil dech při každém úderu. Za stavu 10:9 měl Pavel mečbol. Honza však zabojoval a při setbolu za stavu 11:10 chybělo málo, aby dostal zápas do třetího setu. Nakonec se však radoval Pavel v poměru 13:11. A byla to radost nebývalá, půlka šestých ročníků na něj radostí naskákala. Pogratulovat a poděkovat však musíme i jeho soupeři Honzovi, který epickou bitvu spoluvytvořil.

Konečné pořadí: 1. Pavel Chládek 6.A, 2. Jan Mészáros 9.B, 3. Jiří Fähnrich 9.B

Turnaje ve volejbale a přehazované se zúčastnilo 8 týmů z druhého stupně. Jmenovitě: Mrožové (6.A), Turbo šneci (6.B), Duhové víly (7.A), Gekončíci (7.B), TSU (8.A), Alexandrovci (9.A), Plavci (9.A), Sk Nudle (9.B).
Do vyřazovacích soubojů postoupily 4 týmy (9.B, 8.A, 7.A, 7.B). Na krásném 3. místě skončil tým ze 7.B a ve finálovém souboji si to proti sobě rozdala třída 9.B a 8.A, kde lepším týmem byla 9.B a zaslouženě se stala nejlepším týmem turnaje.

Sportovní den pro 4.-5. třídy se konal na hřišti u sokolovny. Sešli jsme se v 9:00, utvořili týmy po deseti hráčích. První zápas odehrála 5A a 5B, 5A suverénně zvítězila. Poté nastoupily proti sobě čtvrté třídy, nejdříve jednoznačně vítězila 4A, ale 4B se podařilo výsledek zvrátit a urvat vítězství pro sebe. Třetí zápas proti sobě nastoupily 4A a 5B, mladší žáci se nedali, ale 5B je udolala a zvítězila. Na závěr proti sobě nastoupily 5B se 4B, velmi těsně byla 4B poražena a absolutní prvenství získala třída 5A.

Všechny týmy dostaly sladkou odměnu, vyzdviženi za fair play hru a skvělé sportovní výkony byli žáci: Stanislav Pavlíček, Miroslav Pojer, Filip Čermák, Stella Houznourová.

Děkujeme všem zúčastněným, byl to parádní den!