Den včel

Dnes 24. 5. se přípravka zúčastnila velmi pěkné akce Den včel a ostatních opylovatelů, pořádané MČ Praha 1 v parku Lannova. Program byl velmi rozmanitý, vzdělávací a interaktivní. Absolvovali jsme okruh určený nejmenším školákům a děti se hravou formou seznámily s důležitostí včel a jiných opylovatelů pro naši přírodu. Měly možnost vlastnoručně postavit hmyzí domeček, viděly včelky ve skleněném úle, vysázely pro ně louku z papírových květin. Nadto shlédly divadelní představení Medvěd včelařem, zaskákaly si na skákacím hradě, soutěžily ve skocích v pytli, poskládaly obří dřevěné puzzle a zasportovaly si na místním vybaveném hřišti.
Čtyři hodiny skvělé i poučné zábavy utekly jako nic:)
Akci rozhodně doporučuji, byla velmi pěkně pojatá a připravená, vstřícná k dětem i k přírodě.