Řekli o škole

Vážený pane řediteli,
rád bych poděkoval za možnost navštívit vyučování. Byl jsem nadšený.
Předejte, prosím, poděkování všem učitelům.

S pozdravem,
Vitaly Shmalts

Vážený pane řediteli, vážený pane zástupce Běloušku a vážená paní učitelko Fialová, děkujeme Vám za možnost reprezentovat naší školu na OLYMPIÁDĚ Z NĚMECKÉHO JAZYKA, jejíž obvodní kolo se konalo dne 29.3.22. Vaše žákyně třídy 6.B Amalia Ratzenbeck se ve své kategorii v souboji se sedmi vítězi školních kol umístila na prvním místě. Těší nás to o to více, že drtivá většina soutěžících se rekrutovala z řad žáků základních škol s rozšířenou výukou jazyků. 
Vedoucí soutěže pogratulovala Amálce k účasti v městském kole a vyjádřila přesvědčení, že by se i v něm mohla velmi  dobře umístit. Není však v tuto chvíli jasné, jestli se pro žáky kategorie I A ( 6. a 7. třídy ZŠ ) bude městské kolo konat. Pokud ano, tak Vás o výsledku budeme informovat.
V případě, že k tomu v budoucnu ze strany naší školy dostaneme možnost, tak se budeme ( počínaje 6. třidou včetně dalších našich dětí ) rádi účastnit i dalších ročníků. 
Jsme velmi rádi, že naše tři děti mohou navštěvovat Vámi vedenou základní školu a věnovat se plavání v USK Praha. Vážíme si toho.
Zůstávám s pozdravem a vděčností

David F. Ratzenbeck 

Naše škola má několik velkých výhod. Za prvé – je oproti sídlištním „továrnám“ relativně malá a tak trochu Podolsky komunitní. Řada rodičů sama do této školy chodila a na škole jim záleží a tak jí i dnes pomáhají, když do školy chodí jejich děti. Za druhé – má díky spolupráci s USK Praha skvělou výuku plavání už od prvního ročníku a díky blízkosti Vltavy řadu partnerství s kluby vodních sportů od yachtingu přes veslování až po kanoistiku. A v neposlední řadě má škola skvělou družinu kombinovanou s velmi pestrou nabídkou mimoškolních aktivit.

Ondřej Šrámek

Naše škola ve světě sportu a televizního seriálu…
ZŠ Nedvědovo náměstí 140 se nachází v Praze 4 – Podolí nedaleko památného Vyšehradu. Podolská vodárna, řeka Vltava a legendární plavecký stadión tvoří oblast, kterou máme rádi…
Škola si zahrála i v seriálu Gympl s ( r)učením omezeným, který se odehrává v prostředí maloměstského gymnázia. TV Nova ho natáčela v letech 2012-13. Seriálové gymnázium J. A. Komenského v Hradci nabízí osudy studentů a jejich pedagogů – ředitele Vladimíra Matuly (Karel Heřmánek), učitelů – Adama Kábrta (Ondřej Brzobohatý), Elišky Holoubkové (Libuše Šafránková), Milady Smutné (Zuzana Bydžovská), aj.
Jeden díl seriálu se natáčel tři dny v ateliérech a jeden den v exteriérech. Právě ty byly pořízeny v Pardubicích a na naší škole v Praze 4 – Podolí. Seriál vysílá TV Nova ve všední dny po poledni…
ZŠ Nedvědovo náměstí fandí sportu. Je školou s rozšířenou výukou plavání (od roku 1965). Plavecké úspěchy jsou dány talentem, pílí žáků a blízkostí plaveckého stadiónu. Vedle plavání u nás nacházejí zázemí i vyznavači veslování, atletiky, fotbalu i hokeje.
Posledním počinem bylo slavnostní otevření volejbalového hřiště v měsíci květnu loňského roku, o které se postarala paní starostka Irena Michalcová (MČ Prahy 4) v součinnosti s vedením naší školy v čele s panem ředitelem, Mgr. Vítem Šollem. Hřiště bylo znovuotevřeno po rozsáhlé rekonstrukci, která mu dala podobu sportoviště moderních parametrů a bezpochyby bude opět svědkem výchovy a růstu dalších sportovních talentů u nás.

Mgr. Petr Bohm

Klasická „sousedská“ škola s krásnou historickou budovou. Jako rodič oceňuji výborně fungujíci družinu, nabídku kroužků, spolupráci s místními sportovními oddíly a hlavně plavání od 1.třídy.

Pavel Sýkora

Velmi oceňujeme umístění prvního stupně v samostatné budově, kvalifikované a dětmi oblíbené učitele prvního stupně, možnost plavání v rámci výuky, široká nabídka kroužků…

Jana Kaucká

Díky své paní učitelce se můj syn těší každý den do školy a když se vrátí, s nadšením mluví o tom, co za daný den podnikali.

Tomáš Drábek