Řekli o škole

Reportáž o škole v dětském podání  – žákovský film ZDE

Na naší základní škole se mi líbí její dostupná poloha v klidném prostředí u parku. Dále si nemůžeme vynachválit možnost ranní družiny a přístup hodných a milých paní vychovatelek. Škola nabízí opravdu pestrou a širokou škálu různých kroužků – sportovní, hudební, taneční, jazykové, zvláště pak velmi oceňujeme nabídku nepovinného specifického předmětu, kterým je náboženství. Přístup vyučujících je uspokojivý.
Obědy a jídelna v hlavní budově základní školy také v pořádku, možnost přidání 🙂
Naši „rodinnou“ školu vřele doporučuji.

Maminka žáka druhé třídy Dagmar Anna Švrčková

Na naší škole se mi líbí všechny akce, které se pro děti pořádají. Líbí se mi, jak učíte děti. Moc se mi líbí, že od první třídy chodí děti do bazénu.
Vika se ráda učí, ráda dostává dobré známky, je ráda, že dobře píše a čte. Vika je ráda, že má ve škole kamarádky a kamarády. Vika má také moc ráda obědy.
Moc Vám děkuji.

S pozdravem Inna Zozulia

Dobrý den, tak jsem se ptala Jáchyma, co se mu líbí ve škole. Řekl mi, že se mu líbí jeho třída, že je hezká a velká, a že ho nejvíc baví matematika. Pak mi řekl, že všechny paní učitelky jsou moc hodné, a že mu chybí paní asistentka. Rád si hraje v družině a některé obědy jsou prý moc dobré, že si i přidá.
A teď za mě jako za rodiče. Líbí se mi malý počet žáků ve třídě, to, že je škola menší a komunitní. Obdivuji krásnou architekturu obou budov školy. Systém ŠoP i Bakaláři jsou velmi praktické nástroje. Na Bakalářích především oceňuji plán akcí školy, na webu se pak vždy ráda podívám na fotografie z akcí školy. Skvělá komunikace je jak s Vámi jako třídní učitelkou, tak s paní vychovatelkou Vendulou. Máte obě pochopení a trpělivost pro Jáchyma s ADHD. Ve škole je super také přípravná třída, kterou loni Jáchym navštěvoval, dále logopedie, kroužky a školní akce.
Za nás je to skvělá škola.

S pozdravem a přáním krásných dní Alexandra Zedníková

Sofiia je velice nadšená z paní učitelky, ve škole to má taky ráda. Říká, že ji baví matematika, ráda píše a miluje malování. Co se týká kolektivu, také nemá žádné výtky, prý si s dětmi o přestávkách hraje a sednou si. Také je moc ráda, že na škole funguje družina, kde může zůstat. Tam má moc v oblibě paní vychovatelku Vendulku. Je jí veselo, když se chodí na četné procházky a může si hrát s ostatními.
Jako rodič vidím, že je Sofinka spokojená, do školy chodí ráda a program ji baví. Není v nadbytečném stresu, ale zároveň má velké pokroky, jak v učení (hlavně čeština), tak i ve schopnosti se socializovat, proto za mě také není co vyčítat.

Mazuryk Tetiana

Jsem maminka žáka Matvii Solovii. Nejvíc se mi líbí velmi dobře promyšlený program. Jsem moc ráda, že můj syn chodí do školy Nedvědovo náměstí, protože mají ve třídě asistentku, která pomáhá žákům, ještě mají moc trpělivou paní učitelku a paní vychovatelky.

Mariana Soloviy

Vážený pane řediteli,
rád bych poděkoval za možnost navštívit vyučování. Byl jsem nadšený.
Předejte, prosím, poděkování všem učitelům.

S pozdravem,
Vitaly Shmalts

Vážený pane řediteli, vážený pane zástupce Běloušku a vážená paní učitelko Fialová, děkujeme Vám za možnost reprezentovat naší školu na OLYMPIÁDĚ Z NĚMECKÉHO JAZYKA, jejíž obvodní kolo se konalo dne 29.3.22. Vaše žákyně třídy 6.B Amalia Ratzenbeck se ve své kategorii v souboji se sedmi vítězi školních kol umístila na prvním místě. Těší nás to o to více, že drtivá většina soutěžících se rekrutovala z řad žáků základních škol s rozšířenou výukou jazyků. 
Vedoucí soutěže pogratulovala Amálce k účasti v městském kole a vyjádřila přesvědčení, že by se i v něm mohla velmi  dobře umístit. Není však v tuto chvíli jasné, jestli se pro žáky kategorie I A ( 6. a 7. třídy ZŠ ) bude městské kolo konat. Pokud ano, tak Vás o výsledku budeme informovat.
V případě, že k tomu v budoucnu ze strany naší školy dostaneme možnost, tak se budeme ( počínaje 6. třidou včetně dalších našich dětí ) rádi účastnit i dalších ročníků. 
Jsme velmi rádi, že naše tři děti mohou navštěvovat Vámi vedenou základní školu a věnovat se plavání v USK Praha. Vážíme si toho.
Zůstávám s pozdravem a vděčností

David F. Ratzenbeck 

Naše škola má několik velkých výhod. Za prvé – je oproti sídlištním „továrnám“ relativně malá a tak trochu Podolsky komunitní. Řada rodičů sama do této školy chodila a na škole jim záleží a tak jí i dnes pomáhají, když do školy chodí jejich děti. Za druhé – má díky spolupráci s USK Praha skvělou výuku plavání už od prvního ročníku a díky blízkosti Vltavy řadu partnerství s kluby vodních sportů od yachtingu přes veslování až po kanoistiku. A v neposlední řadě má škola skvělou družinu kombinovanou s velmi pestrou nabídkou mimoškolních aktivit.

Ondřej Šrámek

Naše škola ve světě sportu a televizního seriálu…
ZŠ Nedvědovo náměstí 140 se nachází v Praze 4 – Podolí nedaleko památného Vyšehradu. Podolská vodárna, řeka Vltava a legendární plavecký stadión tvoří oblast, kterou máme rádi…
Škola si zahrála i v seriálu Gympl s ( r)učením omezeným, který se odehrává v prostředí maloměstského gymnázia. TV Nova ho natáčela v letech 2012-13. Seriálové gymnázium J. A. Komenského v Hradci nabízí osudy studentů a jejich pedagogů – ředitele Vladimíra Matuly (Karel Heřmánek), učitelů – Adama Kábrta (Ondřej Brzobohatý), Elišky Holoubkové (Libuše Šafránková), Milady Smutné (Zuzana Bydžovská), aj.
Jeden díl seriálu se natáčel tři dny v ateliérech a jeden den v exteriérech. Právě ty byly pořízeny v Pardubicích a na naší škole v Praze 4 – Podolí. Seriál vysílá TV Nova ve všední dny po poledni…
ZŠ Nedvědovo náměstí fandí sportu. Je školou s rozšířenou výukou plavání (od roku 1965). Plavecké úspěchy jsou dány talentem, pílí žáků a blízkostí plaveckého stadiónu. Vedle plavání u nás nacházejí zázemí i vyznavači veslování, atletiky, fotbalu i hokeje.
Posledním počinem bylo slavnostní otevření volejbalového hřiště v měsíci květnu loňského roku, o které se postarala paní starostka Irena Michalcová (MČ Prahy 4) v součinnosti s vedením naší školy v čele s panem ředitelem, Mgr. Vítem Šollem. Hřiště bylo znovuotevřeno po rozsáhlé rekonstrukci, která mu dala podobu sportoviště moderních parametrů a bezpochyby bude opět svědkem výchovy a růstu dalších sportovních talentů u nás.

Mgr. Petr Bohm

Klasická „sousedská“ škola s krásnou historickou budovou. Jako rodič oceňuji výborně fungujíci družinu, nabídku kroužků, spolupráci s místními sportovními oddíly a hlavně plavání od 1.třídy.

Pavel Sýkora

Velmi oceňujeme umístění prvního stupně v samostatné budově, kvalifikované a dětmi oblíbené učitele prvního stupně, možnost plavání v rámci výuky, široká nabídka kroužků…

Jana Kaucká

Díky své paní učitelce se můj syn těší každý den do školy a když se vrátí, s nadšením mluví o tom, co za daný den podnikali.

Tomáš Drábek