Muzeum MHD

Dne 7. 11. si „odvezla“ speciální tramvaj žáky 2. A a 2.B do Muzea MHD ve Střešovicích. Děti si nastoupily u Podolské vodárny, pohodlně se usadily a projely se centrem Prahy do muzea..Na místě získaly nějaké informace o historii dopravy v Praze od roku 1886 do dnešní doby v podobě komentované prohlídky. Některé žáky překvapila informace, že byla v minulém století dráha po pojízdných eskalátorech také na Letnou.
Svačinu si mohli žáci sníst v netradičním prostředí – v tramvaji, která jezdila Prahou v letních měsících – bez dveří a oken.
Na závěr si děti koupily suvenýr – pamětní minci a opět usedly do tramvaje na zpáteční cestu ke škole..
Krásné počasí přispělo k dobré náladě a dokonalosti tohoto „dopravního“ zážitku..
Myslím, že se jízda dětem líbila a budou na ni rády vzpomínat.

Tř. uč. Pyszková M., Linhartová M.