Robotika – Vex IQ (projektový den)

Během projektového dne Vex IQ se žáci nejprve seznámili s obecnými informacemi o robotice (jako je Asimo, Robonaut 2, průmysloví roboti, umělá inteligence a další). Následně se seznámili s robotickou stavebnicí Vex IQ a pustili se do skládání vlastního robota, ke kterému připojili motory, senzory a řídící jednotku.
V další části projektu někteří žáci programovali své roboty pomocí webové aplikace VEXcode. Probíhaly také rychlostní závody mezi jednotlivými roboty nebo například sumo zápasy (žáci upravovali a vylepšovali konstrukce svých robotů, aby překonali své soupeře). Jiní se zase věnovali stavbě robotické ruky, pomocí které přemísťovali předměty.
Všem zúčastněným patří velká pochvala za jejich šikovnost, spolupráci a nadšení pro daný projekt.

Mgr. Martin Běloušek
Mgr. Lubomír Paleček