Škola v přírodě 2.AB a 3.AB

V pondělí 3.6. dorazili žáci 2. tříd a 3.tříd do hotelu Fit Fun v Harrachově, po zabydlení si dali výborný oběd a odpoledne už na ně čekal průzkum okolí hotelu a stavění bunkrů v lese. Večer pak strávili hrami s instruktory.
Úterý bylo plné zážitků! Ráno jsme si dali dobrou snídani formou švédského stolu, každý si vybral ze slaného i sladkého. A potom už se naplnil název ŠKOLA v přírodě, bylo nutno se alespoň chvíli učit 🙂 To nám ale nevadilo, protože nás následně čekalo řádění v bazénu. K obědu byl hovězí vývar a boloňské špagety. Po obědě a hodince odpočinku jsme se ve skupinkách v čele
s našimi vedoucími vydali sportovat do okolí hotelu. Všechny disciplíny a dokonce i závod na lyžích (ano, na lyžích) jsme zvládli výborně. Řízek k večeři všem chutnal.
Ve středu jsme se vydali na celodenní výlet. Z Horních Míseček, kam nás dovezl autobus jsme šli na Pančavské vodopády, Labskou boudu, pramen Labe a Harrachovy kameny. Pak už zbývalo se jen dostat zpět k autobusu, který nás přivezl zpět do hotelu. Celkem jsme měli v nohách 15 km. Večer si pak žáci zadováděli na diskotéce.
Ve čtvrtek jsme v dopoledních hodinách navštívili Mumlavské vodopády a po obědě a odpočinku se žáci vydali do lesa a dobývali bunkry, které si postavili v pondělí. Večer jsme se vydali na poslední cestu a to ke skokanský můstkům. Zvládli jsme také výšlap na mamutí můstek. Na závěr pobytu jsme si pak u společného posezení u ohně opékali špekáčky a po návratu do hotelu instruktoři vyhodnotili sportovní hry a jednotlivé týmy a děti se dozvěděly jaké místo svými výkony obsadily.
Celou školu v přírodě nás provázelo velmi pěkné, slunečné počasí. Déšť nám program nenarušil. Všichni žáci se vrátili v pátek v pořádku a my doufáme, že budou vzpomínat na společné zážitky, které zažili se svými kamarády a učiteli.

Mgr. Markéta Linhartová a celý tým ŠvP Harrachov 2024