Noc s Andersenem

V pátek 19. 4. 2024 navečer se dveře malé budovy otevřely všem pohádkám a kouzelným příběhům. Konal se další ročník akce Noc s Andersenem, který se letos nesl v duchu českých pohádek.
Zúčastnili se ho druháci, prvňáci a dokonce i naši nejmenší z přípravné třídy.
Na padesátku nedočkavých dětí i na paní učitelky a vychovatelky čekal nejen Hans Christian Andersen, ale tentokrát i Božena Němcová, Karel Jaromír Erben, Josef Lada, Václav Čtvrtek nebo bratři Čapkové. Ze všech koutů po nás pokukovali odvážní princové, krásné princezny, draci, Honza, Křemílek s Vochomůrkou, Rumcajs a mnoho dalších.
Nejdříve si děti připravily svá „ležení“ ve třídách. Potom jsme se všichni pěkně přivítali a dozvěděli se spoustu zajímavostí o samotném panu Andersenovi i dalších spisovatelích, o jejich životě a díle. Další chvilky nám zpestřila pohádka Boudo, budko, kdo v tobě přebývá, v podání kamarádů z druhé třídy.
Děti se rozlosovaly do deseti skupinek tak, aby v každé bylo zastoupení všech tříd, a pak už na ně čekaly úkoly s pohádkovou tematikou. Skládala se puzzle, luštil zapeklitý kvíz, hledaly správné dvojice a trojice a nechyběly ani hádanky a poznávačky. Každý správně vyřešený úkol znamenal zlaťák a krůček k pokladu.
K tomu, abychom se za ním mohli vydat, bylo třeba překonat ještě jeden nelehký úkol, a sice v naší malé knihovně (pro tento večer hradní věži) najít podle indicií správné knížky a v nich ty pravé stránky, kde se ukrývaly kousky klíče k pokladu. Děti se poctivě snažily, chvilku to bylo napínavé, ale nakonec se všem podařilo skládačku složit a klíč byl na světě!
Najít podle další nápovědy poklad už byla pro děti hračka. Dobroty z něj i diplomy na památku si všichni zasloužili měrou vrchovatou!
Po večeři na nás ještě čekala pohádka v našem improvizovaném kině Andersen. Pejsek s kočičkou umyli podlahu, všechno dobře dopadlo a šlo se do hajan.
Všechny děti byly odvážné, bystré a byla s nimi legrace! Přespání ve škole zvládly na jedničku, ráno se umyly, nasnídaly a hurá domů.
Děkujeme všem dětem i dospělým za krásné chvíle a těšíme se zase za rok!